Večerní divadelní předplatné 2017 - 2018

Večerní předplatné Klicperova divadla v Hradci Králové na školní rok 2017/2018

I v tomto školním roce nabízíme studentům možnost jezdit na večerní předplatné do Klicperova divadla v Hradci Králové. Tato tradice trvá na naší škole již od roku 1998 a věříme, že se i letos mezi studenty najdou příznivci, kteří si chtějí vychutnat umělecký zážitek na uznávané divadelní scéně.

Jde o 8 představení, která jsou výrazně finančně zvýhodněná – poloviční cena proti běžnému vstupnému (hrací dny – pondělí až čtvrtek, pátek výjimečně). I tento rok jsou připraveny premiérové tituly, které neslibují jen novátorské postupy běžné pro tuto scénu, ale i „školní“ hodnoty, neboť skladba představení se studentům bude jistě hodit při výuce českého jazyka a literatury. Vedle toho jakýkoliv zážitek, vůči kterému se musíme vymezit, zhodnotit ho, přináší nové poznání a novou kvalitu života. Kromě toho večerní představení mají vysokou společenskou úroveň a festivalové akce (2 představení) nezaměnitelnou atmosféru, což jsou určitě rovněž důležité zkušenosti. Divadelní představení se odehrávají na různých scénách Klicperova divadla (jak tradiční velký sál, tak komornější prostor Studia Beseda).

Cena předplatného na účastníka byla stanovena součtem divadelního předplatného, předpokládané ceny autobusové dopravy a snížena o příspěvek 300 Kč z Nadačního fondu Gymnázia Trutnov. Náklady na účastníka s už započítaným příspěvkem z nadačního fondu činí 1600 Kč. Odjíždí se pravidelně v 17.15 od budovy školy, návrat je odvislý od délky představení, většinou jsme v Trutnově ve 22.30 – 23.00 h. Nazpět se jezdí přes Zelenou Louku, autobus staví na zastávkách MHD a končí u gymnázia (pro mimotrutnovské je možné zastavit na trase Hradec Králové – Trutnov).

Vzhledem k výši částky bude její výběr rozdělen do dvou etap - 1000 Kč je nutné zaplatit do konce září 2017 a zbytek 600 Kč do konce ledna 2018. Věříme, že toto rozdělení platby umožní všem zájemcům účast. Je nutné si uvědomit, že přihlášené předplatné je vždy potřeba zaplatit celé, neboť představení i místa v autobuse jsou objednána na rok dopředu a je nutné je uhradit, ať už budou předplatitelem využita, nebo nebudou. Zároveň je možné se individuálně o termínech plateb dohodnout, pokud by bylo třeba. Předplatné lze pořídit i např. pro dvojici, kdy si účastníci vlastní dohodou rozdělí jednotlivá představení mezi sebe. Nicméně vzhledem k administrativě bude předplatné napsáno na jednoho účastníka, který bude figurovat na přihlášce a jako plátce.

Předplatné je určeno pro vyšší gymnázium (1. ročník/kvinta až maturitní ročník) a pro znalé kvartány zajímající se o divadlo. Informace o organizaci návštěv představení jsou vždy na stránkách školy (v měsíčním plánu), nástěnce nadačního fondu v přízemí a na nástěnce ve 2. patře budovy B. Prosíme účastníky o jejich sledování a žádáme je, aby organizátorům včas nahlásili svoji neúčast, popř. jméno náhradníka.

Vzhledem k nutnosti objednat místa nejpozději do 15. září 2016 (pátek) a naplnit kapacitu autobusu budou přihláškám přidělována pořadová čísla podle data odevzdání. Je možné, že pozdní přihlášky nebudou z tohoto důvodu akceptovány, za což se předem omlouváme. Přihlášky (k dostání u organizátorů, vyučujících ČJ či ke stažení v příloze) odevzdávejte J. Stránské nebo P. Machoňové (2. patro budovy B).

Jitka Stránská (pověřena Nadačním fondem Gymnázia Trutnov)

Tituly předplatného:

·           Istvan Örkeny: KOČIČÍ HRA (režie: Tereza Karpianus),

·           Martin McDonagh: KATI (režie: Jan Frič)

·           David Drábek podle J. Strausse ml.: NETOPÝR (režie: David Drábek)

·           William Shakespeare - David Drábek: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ (režie: David Drábek)

·           Fjodor Michajlovič Dostojevskij: BRATŘI KARAMAZOVI (režie: SKUTR)

+ tři kupony:

·           první na výměnu za vstupenku dle výběru na XIV. Divadelní festival Čekání na Václava (28. 9. – 28. 10. 2017);

Zamluveno je představení pražského Divadla pod Palmovkou – Laskavé bohyně (Jonathan Littell, režie Michal Lang, termín 2. 10. 2017pondělí). Rozsáhlý román amerického autora Jonathana Littella vyšel poprvé v roce 2006 a stal se velkou literární událostí. Fiktivní paměti Maximiliena Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem. Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství, ale i chladné a syrové racionality, citové vyprahlosti či nejrůznějších vnitřních běsů odhaluje s děsivou názorností obrovské nebezpečí číhající za určitých okolností na kteréhokoliv člověka. Oněmi laskavými bohyněmi z názvu jsou totiž míněny lítice, které v řecké mytologii pronásledují provinilce… Román Jonathana Littella je právem považován za jedno ze stěžejních děl současné světové literatury, těšit se můžeme i na herecké výkony souboru – Jan teplý za roli  Maximiliána Auleho získal širší nominaci Thálie 2016.

·           druhý na XXIV. Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů (21. – 30. 6. 2018);

·           třetí na výměnu za vstupenku ve Studiu Beseda na představení Spybox nebo Temná voda.

PŘILOŽENÉ SOUBORY

Název Popis Stažení