Nespoutaná motorkářka

Veronika je studentkou posledního ročníku víceletého gymnázia. Ve svém volném čase se věnuje sportu, ve kterém mnohokrát reprezentovala i naší školu. Jak v běžeckých sportech - Pohár Rozhlasu, Corny, přespolním běhu, Juniorským maratonu, tak i v jiných sportech jako silový čtyřboj, šplh na tyči, plavání a volejbal.

Je nadaná také na cizí jazyky.  Ve škole studovala německý, francouzský a ruský jazyk. Získala 2. místo na celostátním kole v německém jazyce pro dvojjazyčné studenty a 1. místo na soutěži Bucherwurm, německé předčítání, kde jeden rok byla sama porotou.

Zálibu má v matematice a fyzice, kde se účastnila olympiád už od primy. Dvakrát se zúčastnila Týdne vědy na FJFI a dělala práci SOČ v oboru elektrotechniky. Jednou zkusila také Pikomat, což je celoroční matematická soutěž. Spolu s dalšími nejlepšími absolvovala závěrečné soustředění.

Její vášní je hudba, díky které se začala zajímat o pořádání menších koncertů a následně 3 roky organizovala studentský Majáles. Hraje 3 roky aktivně v dechové kapele Krakonoška na příčnou flétnu a učí malé děti na SVČ na zobcovou flétnu.

Plní program DOFE, kdy už obdržela bronzovou a stříbrnou úroveň. Letos dokončuje zlatou úroveň. Zajímá se o motocykly, na které nasedne i po těžké nehodě.

Co říkáš na studium na Gymnáziu v Trutnově?

Určitě vám dá široký rozhled ve všech oborech, a hlavně vás naučí se učit. Ověřila jsem si to na vlastní kůži, když jsem v kvintě odešla na sportovní gymnázium, kde zájem o nové poznatky nebo o učení nebyl. Ale jejich výkony ve sportu byly obdivuhodné.

Proč pořádáš trutnovský Majáles?

Studentským majálesem bych chtěla dát studentům alespoň jeden den tu možnost si odpočnout od povinností a od učení. Ať si udělají na sebe čas a užijí si jeden večer pouze se svými kamarády. Sama jsem navštívila spoustu fesťáků a vždy mě zajímalo, jak vše funguje. Dalo mi to strašně moc zkušeností, hodně pevných nervů, ale za ty úsměvy na tvářích to vždy stálo.

Kam se hlásíš na vysokou školu?

Byla jsem přijatá na filmovou režii do Zlína, kam se už moc těším. Kdyby to studium nebylo takové, jaké očekávám, půjdu na stavební fakultu, kde člověk s propojením matematiky a fyziky, může vytvořit krásné budovy.

Vzkaz pro studenty

Chtěla bych jen říct, že by studenti měli více využít své možnosti. Měli by si jít za svým cílem a nikdy to nevzdat. Ať už ve sportu, ve studiu nebo jiných kulturních aktivitách. V dnešní době není problém ani vycestovat do zahraničí po dobu studia. Je jen otázka ve studentech, jestli mají tu pevnou vůli si za tím cílem jít a dokázat ho.

Mgr. Alexandra Spatzierová