Dechberoucí matematik

Michal je mimořádný technický talent. Výčet jeho úspěchů bere dech: 1. místo v krajském kole matematické olympiády, 3. místo v krajském kole fyzikální olympiády, 2. místo v krajském kole středoškolské odborné činnosti. V té si vzal jako téma sestrojení poloautomatického katapultu ze stavebnice Merkur, který sám dokáže zaměřit a poté zasáhnout cíl. Při vypracování tohoto projektu musel kromě zručnosti aplikovat také znalosti matematiky, fyziky a programování. Protože programovat dosud neuměl, tak se to prostě naučil.

Mohlo by se zdát, že mu jde všechno samo. Kromě studijních předpokladů však Michal disponuje hlavně silnou vůlí, schopností dotáhnout věci do konce a uměním učit se velmi efektivně.  Ačkoliv to u matematicky velmi nadaných lidí bývá vzácné, Michal je sportovně nadaný a velmi vstřícný při jednání s ostatními. Vždy se chová jako gentleman a je ochotný pomoci, či poradit.

Na gymnáziu jsi strávil již téměř 8 let, co bys řekl o této škole?

Svého rozhodnutí jít na gymnázium jsem nikdy nelitoval. Dostal jsem se mezi inteligentní a cílevědomé spolužáky, což mě velice motivovalo. A to je podle mě jedna z nejlepších věcí na této škole. Dostanete se mezi lidi, kteří chtějí v životě něčeho dosáhnout, což vás přiměje pracovat sám na sobě.

Michale, jakou školu se chystáš studovat po maturitě?

Chystám se do Prahy na ČVUT studovat obor Kybernetika a robotika.

Neměl bys na závěr nějakou motivační radu pro mladší spolužáky?

Určitě neplýtvat volným časem a najít si zalíbení v učení se nových, nebo zdokonalování naučených dovedností. Také se soustředit na učení cizích jazyků a věnovat tomu i část svého volného času. Umět cizí jazyk, hlavně angličtinu, je v dnešní době základ.

Mgr. Alexandra Spatzierová