Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Nadějná atletka

Nadějná atletka Lada Pejchalová, reprezentantka ČR ve skoku vysokém. Již v primě naznačila, že v atletice by mohla mnohého dosáhnout. Poprvé tehdy zvítězila ve Vánoční laťce – školním přeboru ve skoku vysokém. Dál vítězila a zlepšovala rekordy soutěže. Školnímu atletickému družstvu pomohla svými výkony k medailovým umístěním v krajských i republikových přeborech.

Jako členka TJ Loko Trutnov rychle vlétla do české i světové dorostenecké špičky. V Trutnově trénuje pod koučem Milošem Havelkou. S atletikou začala poměrně brzy.

„Na atletiku chodím od čtvrté třídy. Byla jsem rychlá a šikovná na skoky. Trenér si všiml, že mám dobrý odraz, tak jsme to začali zkoušet a ono to šlo,“  řekla o svých začátcích.

Poprvé o sobě dala výrazněji vědět na halovém MČR dospělých v Praze, kde si vylepšila osobní rekord na 185 centimetrů a získala svou první seniorskou republikovou medaili. Dále získala v roce 2015 titul na MČR žen do 22 let. Rovněž má dvě stříbrné medaile z MČR dorostenek.

Největší úspěch její dosavadní kariéry přišel na MS do 17 let v  jihoamerickém Cali, kde v dramatickém souboji o stupně vítězů nakonec vybojovala bronzovou medaili za výkon 182 centimetrů.

„Tréninky v Cali byly dobré. Bála jsem se hlavně kvalifikace. V té to nakonec šlo hladce a ve finále to ze mě spadlo. Když však začalo jít o medaile, tak jsem byla strašně vynervovaná, ale naštěstí to dobře dopadlo. Byla to má první mezinárodní soutěž, takže úplně něco jiného, než jsem byla zvyklá,“ vzpomíná.