Výukový program NJ

O výukovém programu

Na počátku stála inspirace výukovým programem angličtiny, poté se zrodila myšlenka na vytvoření výukového materiálu pro studenty gymnázia a vznikl program nejen pro studenty Gymnázia Trutnov, nýbrž pro každého, kdo má zájem zdokonalit své znalosti v německém jazyce.

Tento výukový program si klade za cíl rozšířit a zdokonalit slovní zásobu v celkem dvaceti čtyřech lekcích, které pokrývají patnáct tematických okruhů. Studentům tento program pomůže ve studiu, případně při přípravě na maturitní zkoušku.

Systematické učení je v jazyce důležité. Učíte-li se však stále stejným způsobem a víte-li, jaký druh cvičení bude následovat, snižujete svou pozornost. Hledali jsme něco nového. Ačkoliv se některá cvičení zdají být jednoduchá, právě při jejich řešení dojdete do fáze, kdy si uvědomujete jednotlivá slova a stavbu věty. Tato metoda bývá zpravidla účinnější než obyčejný/tradiční překlad vět.

Některá cvičení Vás donutí použít tužku a papír, to je však zcela účelné. Mnohdy má pro naše učení větší přínos psaní slov na papír než prosté klikání myší. Slova si tak lépe zafixujeme.

Byli bychom velmi rádi, kdyby k Vašemu zdokonalení se v německém jazyce přispěl i náš výukový program.

Výukový program si můžete stáhnout zdarma.

Pro stažení klikněte zde.

Další informace o programu

Technické požadavky.

S výkonem si netřeba lámat hlavu. Postačí Vám velice skromně vybavený počítač s operačním systémem Windows (Vista; 7; 8; 8.1). Program není kompatibilní s OS Windows XP, jehož podpora společností Microsoft skončila 8. dubna 2014. Chcete-li používat náš program, budete jej muset nainstalovat na zařízení s OS Windows Vista nebo vyšším. Program nevyžaduje vysoký grafický výkon ani nemá vysoké nároky na paměť RAM. Pro plné fungování programu musíte mít nainstalovaný Microsoft Office PowerPoint.

Téměř pro každého. Zaměřeno na slovní zásobu.

Program je určen pro středně pokročilé (podle SERRJ úroveň B1) až pokročilé (B2). Mohou jej využívat jak žáci vyšších ročníků základních škol a gymnázií, tak absolventi, již se rozhodli dále rozšiřovat nabyté znalosti a jazykové dovednosti, zvláště slovní zásobu, na niž se náš program zaměřuje.

Ovládání programu. Nikdy se neztratíte.

Od samého počátku jsme program navrhovali s jednoduchostí, avšak s velkým množstvím funkcí. V každém pracovním listu naleznete horní lištu s nabídkou, kterou budete využívat k navigaci. Ovládací prvky se nikde neskrývají a máte je celou dobu na očích. Chceme, abyste se učili angličtinu, ne ovládání výukového programu.

Základ jazyka. Slovní zásoba.

Základem studia každého cizího jazyka je bezpochyby slovní zásoba. Náš výukový program se zaměřuje právě na tuto nepostradatelnou složku. Každá lekce je zakončena přehledným slovníčkem.

Otestováno na studentech. Ověřeno praxí.

Texty a cvičení použité v našem výukovém programu byly vytvořeny během mnohaleté praxe a opakovaně zařazeny do konkrétních hodin. Slovní zásoba je zvolena v souladu s tematickými okruhy a komunikačními situacemi z Katalogu požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky.

Různorodost. Nikdy se nenudíte.

Neztratíte se. Elektronické manuály.

Po nainstalování programu se setkáte s hlavní nabídkou, kde naleznete také tlačítko na otevření nápovědy (elektronický manuál), kde se dozvíte základní informace k ovládání programu (jednotlivých pracovních listů).

Kontakt – kubamil99@gmail.com

PŘILOŽENÉ SOUBORY

Název Popis Stažení
manual-vyukoveho-programu-nemeckeho-jazyka.pdf Manuál Výukového programu německého jazyka STÁHNOUT