Školní psycholožka

pondělí v sudém týdnu: 7:30 – 15:00

středa: 7:30 – 15:00

čtvrtek: 7:30 - 15:00

Schůzku je vhodné si předem domluvit e-mailem na adrese slavkova@gymnaziumtu.cz nebo osobně v pracovně psychologa. K osobnímu objednávání je pravidelně vyhrazena středeční velká přestávka (9:40-10:00) je však možné se zastavit i v jiném čase.

Pracovnu školní psycholožky najdete v přízemí vpravo od vchodových dveří v prostorách bývalé knihovny.

Na školní psycholožku se mohou studenti obrátit při řešení nejrůznějších osobních, rodinných nebo studijních otázek a obtíží. Pomoc studentům nabízí také v oblasti rozhodování nebo osobního rozvoje.

Nezáleží, jestli se jedná o malé nebo velké starosti. Jakékoli téma student právě řeší a rád by si o něm s někým promluvil, má možnost jej se školní psycholožkou konzultovat. Rozhovor s psychologem může studentům pomoci udělat si v situaci, se kterou se právě potýkají, jasno a najít nový pohled na věc. Individuální konzultace nabízí školní psycholožka také pro rodiče studentů a učitele.

Kromě individuálního poradenství pracuje školní psycholožka i s celými třídami (preventivně nebo při řešení problémových situací) a provádí diagnostiku třídních kolektivů.

Školní psycholog je vedle výchovného poradce a školního metodika prevence dalším členem školního poradenského pracoviště. Pro studenty i rodiče jsou tak konzultace se školním psychologem zdarma.

Mgr. Dana Skokanová
Mgr. Anna Slavková