Problém s Bakaláři

Pokud máte nějaký problém s používáním elektronické žákovské knížky, můžete se obrátit na bakaweb@gymnaziumtu.cz.

Vážení rodiče,
chceme poskytovat především Vám, ale i Vašim dětem, kvalitnější informace o výsledcích vzdělávání. Proto používáme „elektronickou žákovskou knížku“ jako prostředek komunikace mezi školou a zainteresovanými subjekty. V jejím rámci budete mít Vy, jako zákonní zástupci žáků, možnost nahlížet do klasifikačních údajů Vašich dětí v jednotlivých předmětech.
Postup při navazování této komunikace je z technického hlediska popsán níže. Zahájení komunikace z Vaší strany je organizováno předáním jmen a hesel pro Vás osobně, nebo v zalepené obálce s prosbou o potvrzení. Pro žáka přímo třídním ve škole, samozřejmě také diskrétně. Prosíme Vás tedy o převzetí přiložených údajů, potvrzení přijetí, jejich pečlivé uschování a v neposlední řadě o efektivní využívání.

Technické požadavky:
· připojení k Internetu
· podpora 128bitového šifrování; protokol https
· monitor s rozlišením min. 1024x768

Adresa žákovské knížky na Internetu.

Jméno a heslo.
Své přihlašovací jméno dostanou rodiče, mají tak možnost komunikovat s učiteli, posílat omluvenky, kontrolovat rozvrh a v neposlední řadě i známky.
Své přihlašovací jméno a heslo dostane žák, který však nemá možnost posílat omluvenky.
Možnosti a rozsah komunikace tj. zasílání zpráv bude postupně nastaven.

Co dělat když zapomenu jméno či heslo?
Obrátit se na třídního učitele, heslo není vhodné posílat e-mailem, vhodný je telefon, SMS , osobní předání, zalepená obálka.

Jak je to s bezpečností?

Server je udržován neustále aktualizovaný, antivir je aktualizován každou hodinu, systém je za firewallem. Komunikace i přihlášení je možná jen po šifrovaném kanále podobně jako do banky. Úspěšné i neúspěšné přihlášení se logují.

Poznámky na závěr:
Rodiče i žák mají různé heslo, prozrazením svého hesla rodiče umožní žákovi snadno omlouvat zameškané hodiny.
Případné komplikace hlaste třídnímu učiteli.
Pravidelně kontrolujte žákovskou knížku.

Návody

PŘILOŽENÉ SOUBORY