Metodik prevence

Program prevence sociálně patologických jevů

Školní metodik prevence sociálně patologických jevů: Mgr.Zuzana Fátorová

Pro žáky – denně 9:40 – 10:00
Pro rodiče – denně 7:30 - 8:00
(po dohodě i v kterémkoliv jiném termínu)

Kontakt: fatorova@gymnaziumtu.cz

Vážení studenti, rodiče a pedagogové,

působím na naší škole jako metodik prevence a školní psycholog. Cílem mého působení  je zajištění poradenských služeb a možnost poskytnutí pomoci okamžitě a přímo ve škole. Jako školní psycholog vykonávám činnosti konzultační, poradenské, diagnostické, metodické a informační, pracuji se žáky, pedagogy i rodiči. Nejčastěji se jedná o poradenství v osobních, vztahových a rodinných problémech nebo v otázkách školní problematiky.  Při vykonávání své práce jsem vázána zákonnými normami a profesním etickým kodexem (samozřejmostí je naprostá diskrétnost).

Moje práce probíhá podle Minimálního preventivního programu, který vychází z z pokynu MŠMT, Č.j.:14514/2000-51 a je zaměřen na předcházení následujícím sociálně negativním jevům:

• Záškoláctví

• Šikana, kyberšikana; rasismus, xenofobie, vandalismus

• Kriminalita, delikvence

• Drogová závislost, alkoholismus, kouření, onemocnění HIV/AIDS a další infekční nemoci související s užíváním návykových látek

• Virtuální drogy (počítače, televize, video, mobilní telefony)

• Gambling (patologické hráčství)

• Domácí násilí
  • Týrání a zneužívání dětí, sexuální zneužívání dětí
  • Poruchy příjmu potravy (mentální anorexie, mentální bulimie)

V rámci MPP nabízíme různé aktivity

• aktivity pro žáky