Úspěšně v krajském kole zeměpisné olympiády

Ve středu 27. března se v Hradci Králové konalo krajské kolo zeměpisné olympiády ve všech čtyřech kategoriích. Jako obvykle se jednalo o časově i vědomostně náročnou soutěž, do níž postupují nejlepší geografové z okresních úrovní soutěže ze středních i základních škol. Již 21. ročníku soutěže se jako obvykle účastnili i studenti trutnovského gymnázia. Soutěž se skládala z teoretických znalostí, práce s mapou a atlasem a praktického úkolu.

Gymnázium Trutnov reprezentovala trojice ostřílených zeměpisců, kteří v krajském kole byli již poněkolikáté – tedy Michaela Kulichová, Jan Rus a Jan Materna. Neméně zdatně si vedli nováčci soutěže, naši nejmladší studenti – Ludmila Kvášovská a Matyáš Forman. A šlo jim to vskutku výborně.

A zde již výsledky krajského kola v porovnání s okresním kolem.

Lída Kvášovská z 1.X v kategorii A obsadila skvělé druhé místo (stejně jako v okresním kole).

Matyáš Forman ze 2.X kategorii B vyhrál (stejně jako kolo okresní).

Honza Materna ze 4.X v kategorii C obsadil čtvrté místo (kolo okresní vyhrál).

Honza Rus ze 7.X  kategorii D vyhrál (stejně jako v okresním kole)

Míša Kulichová ze 7.X  v kategorii D skončila desátá (v okresním kole byla na čtvrtém místě).

Vzhledem k tomu, že podle regulí soutěže se pro mladší kategorie celostátní kolo nekoná, můžeme Lídu a Matyáše směle označit za nejlepší geografy Královehradeckého kraje. Honza Rus však do celorepublikového kola postupuje a nezbývá mu než přát, aby svoji spanilou jízdu touto soutěží završil opakovaně prvním místem.

Gratuluji a tisknu ruku všem pěti výborným zeměpiscům za jejich výsledky a skvělou reprezentaci Gymnázia Trutnov. Jsem rád, že nám na našem gymnáziu neustále vyrůstají noví a noví studenti, kteří mají k zeměpisu vztah, baví je a své znalosti a dovednosti dokáží náležitě prodat.

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS