Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

Zlatá obhajoba: Studenti trutnovského gymnázia opět zvítězili v okresním kole ve florbale

Okresního kola ve florbale, které se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Hostinném se v kategorii chlapců zúčastnilo deset týmů. Ty byly rozlosovány do tří skupin a po odehrání utkání ve skupinách bylo stanoveno pořadí prvních osmi družstev pro nasazení do čtvrtfinále.

Výsledky utkání ve skupině:
Gymnázium Trutnov – VOŠZ, SZŠ a OA Trutnov 4:1
Gymnázium Trutnov – Krkonošské gymnázium 3:2
Gymnázium Trutnov – ČLA Trutnov 1:0

Náš tým byl nasazen jako třetí v pořadí, ve čtvrtfinále se utkal se SŠIS Dvůr Králové nad Labem a zvítězil 1:0.

V semifinále nás čekal už obtížnější soupeř (2. nasazený) Gymnázium Dvůr Králové n. L. V průběhu utkání jsme prohrávali 0:1 a až v samotném závěru se našim hráčům podařilo vyrovnat na 1:1. Po nerozhodném výsledku následovaly nájezdy, které rozhodly o postupu našeho týmu do závěrečného boje o 1. místo.

Opakovalo se finále se SPŠ Trutnov stejně, jako v loňském roce. Nejenže konečný výsledek byl také nerozhodný (0:0), ale o konečném vítězi turnaje opět rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byl až v sedmém kole úspěšnější výběr našeho gymnázia.

Družstvo postoupilo do krajského finále, které se uskuteční 21. února ve sportovní hale Gymnázia Trutnov. Studenti tak budou mít možnost spatřit hru našich borců a svých spolužáků na vlastní oči.

Hráči si zaslouží poděkování za předvedenou hru, disciplinovanost ve vypjatých okamžicích a obdiv za psychickou odolnost při realizaci samostatných nájezdů, které ve dvou případech úspěšně zvládli.