Předvánoční sportování

Stalo se již dobrou tradicí, že pro studenty naší školy připraví tělocvikáři v předvánočním týdnu nejrůznější sportovní akce. Nejinak tomu bylo i letos. V úterý 18. 12. si vyjeli všichni maturanti na zřejmě svoje  poslední společné sportování. Tím bylo lyžování na sjezdovce v Mladých bukách. Sněhové podmínky v tamním areálu byly výborné, takže všichni lyžaři si na úvod letošní sezóny skvěle zajezdili. Nezahálelo ani několik nelyžařů. Ti vyrazili pěšmo po trase poznávacího Pekelského okruhu. Ten je zavedl až k chalupě našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Zde mohli  všichni zavzpomínat na tohoto světově uznávaného člověka, který přesně před sedmi lety tady na Hrádečku zemřel.

Ve středu 19. 12. proběhl v nové hale Gymnázia Trutnov již 17. ročník Vánoční laťky. To je přebor školy ve skoku vysokém. Závodu se zúčastnilo 58 atletů a atletek. Opět  jsme viděli spoustu skvělých výkonů. Mnozí sportovci si vylepšili své osobní rekordy. O výbornou atmosféru se postarali i povzbuzující spolužáci. Celkové výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Poslední akcí byl čtvrteční sportovní den. Ve sportovní hale poměřily své síly a dovednosti nejprve třídy nižšího gymnázia. Po nich přišly na řadu první ročníky a kvinta. Po celý den jsme sledovali napínavé sportovní duely. Do zápasů a soutěží se zapojili všichni studenti. Atmosféra v hale si nezadala s podobnou na ME nebo MS. Vše proběhlo v duchu fair play a odměnou pro všechny byl skvělý pocit s dobře odvedené týmové práce. Společné foto a přání spokojených dnů vánočních udělalo tečku za letošním sportováním na gymnáziu Trutnov.

Mgr. Zdeněk Honzera, předseda předmětové komise tělesné výchovy

PŘILOŽENÉ SOUBORY