Seznamovací pobyt 1.X

Seznamovací pobyt nejmladší třídy našeho gymnázia – primy X, třídy plné malých, dychtivých a neposedných žáčků, kteří k nám přišli z různých základních škol nejen z Trutnova, ale i z blízkého okolí probíhal od pondělí 17. 9. 2018 do středy 19. 9. 2018. Se skupinou 30 studentů se na tento adaptační pobyt spolu s třídní učitelkou Zuzanou Vařákovou vypravila i Andrea Vítová, vyučující Aj. Všichni se v dobré náladě a plni očekávání vypravili společně vlakem na nedaleké místo zvané Bischofstein v Jiráskových skalách. Na úpatí Teplických skal leží osada Skály se stejnojmenným barokním zámečkem, zachovalým do dnešní podoby z roku 1666 na místě původní tvrze. V minulosti sloužil jako letní sídlo hradeckých biskupů. V naprosto zapadlé a izolované osadě nás svou krásou překvapil nejen zámeček, malebné jezírko, ale zejména zřícenina skalního gotického hrádku dříve nazývaného Katzenstein, nyní hrad Skály. Torzo skalního hradu ze 14. století se pyšní nádhernou vyhlídkou do širokého kraje.

Program našeho třídenního pobytu byl velmi pestrý – od pěšího putování po okolní krajině, výstup na nejvyšší vrchol Adršpašsko – teplických skal Čáp, přes sportovní aktivity a soutěže, až po kvíz, společenské hry a zážitkový večer s názvem „Prima X má talent!“. Pevně věřím, že si tu každý našel to své a že jsme se opravdu lépe poznali a hlavně si to společně užili. Zkrátka, že tento pobyt splnil svůj účel a nám se podařilo navázat dobré vzájemné vztahy, stmelit se do bezva kolektivu i potkat nové kamarády, poznat silné i slabší stránky své, ale i druhých. Více o tom, jak jsme se bavili, vám všem napoví fota

Mgr. Zuzana Vařáková

Jsem třídní učitelkou 2.X, kde vyučuji Aj a Ov. Dále vyučuji anglický jazyk ve třídách 5.X, 6.X, 1.B a 4.B. Ve třídě 4.X vyučuji Ov. Vedu předmětovou komisi Aj.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ANGLICKÝ JAZYK