Projekt "SPOLEČNĚ PŘÍRODOU" a exkurze do Krkonoš

Přírodou putují žáci tercie a kvarty, kteří se zapojili do projektu realizovaného gymnáziem a partnerskou školou v Liverpoolu. Zaměřen je na způsoby ochrany přírody dvou národních parků - KRNAPu a NP Snowdonie ve Walesu. Pod odborným vedením pracovníků z Oddělení ochrany přírody KRNAPu - Mgr. Janem Maternou a Ing. Tomášem Janatou - jsme v úterý 12. června prošli Sklenařovické údolí a Rýchory. Program exkurze byl zaměřen na invazivní druhy rostlin, obhospodařování luk a lesů, místní flóra a fauna. Obdivovali jsme vzácné vstavače, zajímavé druhy hmyzu, dešifrovali ptačí povídání a pochopili vzájemnou propojenost řady přírodních jevů. Vše jsme totiž pozorovali, všechno bylo kolem nás a navíc doplněné perfektním komentářem našich průvodců. Děkujeme.

Pokračovat budeme  až po prázdninách, kdy kromě Krkonoš poznáme i Snowdonii.

Mgr. Dana Skokanová

ve školním roce 2023/ 2024 vyučuji biologii, volitelnou biologii, biochemický seminář a pracuji jako výchovná poradkyně

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE BIOLOGIE