Prima a sekunda na exkurzi u větrných elektráren

Ve čtvrtek 14. června se studenti primy a sekundy vypravili nad Zlatou Olešnici. Díky panu Jiřímu Trojanovi jsme měli takřka unikátní možnost pozorovat při práci mezinárodní tým, který staví třetí větrnou elektrárnu v této lokalitě. Ta bude se svými 125 metry nejvyšší v České republice. Vyprávění pana Trojana a pan Richtera přineslo neuvěřitelné množství zajímavostí - např. 21 hodin nepřetržitého betonování či rychlost listů vrtulí 300 km v hodině. Za bedlivé poslouchání obdrželi studenti koblihu. Zlatou tečkou byla návštěva útrob již stojící elektrárny. Děkujeme panu Trojanovi za možnost navštívit tyto elektrárny, paní Vařákové za překlad vyprávění, paní Mládkové za organizaci. Více v galerii. Po vztyčení třetí elektrárny nám poskytl pan Trojan letecké snímky stavby - jsou nově v galerii.

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS