Tuskeni se usadili na gymplu

V pátek 4. května čekalo na studenty v prostoru vstupní haly netradiční přivítání. Usadila se nám tu malá skupina kočovných domorodců z nekonečných písečných dun planety Tatooine. Kdysi početný kmen takzvaných Tuskenů byl zdecimován rytířem řádu Jedi Anakinem Skywalkerem, který s přechodem k Temné straně Síly přijal jméno Darth Vader. Ona malá skupina Písečných lidí, tvořená až na jednu výjimku z dospívajících jedinců, jen zázrakem unikla před nemilosrdnou čepelí Skywalkerova světelného meče.

Nevíte o čem je řeč? To bude asi výrazným nedostatkem znalostí ze světa Star Wars a tedy vás patrně i minul význam data 4. května, na který připadá Den Hvězdných válek. Onen happening byl vyústěním několika měsíční práce na tvorbě masek a kostýmů žáků primy a sekundy v rámci školního fanklubu Star Wars.

Pro zpestření přestávek byly pro žáky připraveny drobné aktivity. Interaktivní nástěnka, fotokoutek a hra spočívající v hledání živočišných druhů schovaných po chodbách školy. Po skončení výuky byla hra vyhodnocena a účastníci po zásluze odměněni drobnými cenami s motivy Hvězdných válek.

Ať vás provází Síla!

Jan Erben & Jiří Svoboda & Fan club Star Wars GTU