Studentská výměna Gymnázium Trutnov a Francisceum Zerbst

Zdařilá setkání studentů partnerských škol z Zerbstu a Trutnova

V příštím roce uplyne již 40 let od prvního setkání studentů a učitelů gymnázií z Zerbstu a Trutnova. Letošní pětidenní pobyt proběhl během dubna, a to nejdříve u nás a o týden později na území spolkové země Sasko – Anhaltsko. Jako již tradičně jsme naše hosty pozvali na prohlídku Prahy, do Adršpachu, do ZOO ve Dvoře Králové a samozřejmě jsme jim ukázali i Trutnov. Naši kolegové nás naopak provedli Berlínem, Magdeburkem i samotným Zerbstem. Oba týdny byly protknuty i dalšími společnými volnočasovými aktivitami, takže se nikdo z účastníků výměny nenudil. Věříme, že i v budoucnu udržíme kontakty mezi oběma školami na stávající úrovni a zážitky z akcí zůstanou pevně uložené v našich pamětích.

Na závěr několik ohlasů účastníků výměny:

Na výměnném pobytu jsem ocenila možnost porovnat život u nás se životem vrstevníků v jiné zemi.(BG)

V Německu jsem navštívila německou stáj a vyzkoušela si jízdu na německém koni. (LR)

Nejvíce se mi líbil celodenní výlet do Berlína. (OB)

Líbilo se mi všechno, vypíchl bych příjemný, vlídný přístup, pohodu a velkorysost našich německých protějšků. Propletené pouto obou škol mi přijde jako geniální symfonie. (ŠM)

Nejvíce se nám líbila jízda na typických městských kolech krásnou přírodou podél břehů Labe. (LV a další)

Němci mají hezčí, čistší, rychlejší a tišší vlaky. (HK)

Francisceum  je krásná budova s parkem a středověkou knihovnou, zaujal mě i zámek a hradby v historickém centru. (AV)

Více na fotografiích.

Za pedagogický dozor učitelé němčiny Petra Tichá a Ladislav Pospíšil

Mgr. Petra Tichá

Pracuji jako zástupkyně ředitele. Učím německý jazyk ve třídách 1.A a 1.B, 4.A a 4.B a dále německou konverzaci v maturitním ročníku.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK