Výborná umístění v zeměpisné olympiádě

Ve středu 28. března se v Hradci Králové konalo krajské kolo zeměpisné olympiády ve všech čtyřech kategoriích. Náročná soutěž, do které postupuje z každého okresu 15 nejlepších geografů ze základních i středních škol, přivítala již poněkolikáté studenty našeho gymnázia. Test z teoretických znalostí, práce s mapou a atlasem a praktický úkol - to byly tři části 20. ročníku soutěže.

Gymnázium Trutnov zastupovali zeměpisci, kteří v krajském kole nebyli poprvé (a určitě ne naposledy). S výjimkou Vaška Fitla, který byl v soutěži nováček a Filipa Michla, pro kterého to byl, vzhledem k maturitě a konci studia, ročník poslední.

Nejlépe si vedli nejmladší studenti: Václav Fitl z 1.X v kategorii A obsadil skvělé druhé místo, stejně tak jako Hanka Jorová z 2.X v kategorii B. Honza Materna z 3.X v kategorii C místo páté a v téže kategorii Tomáš Haufer z 4.X místo desáté. V kategorii D obsadil Filip MIchl z 8.Y místo čtvrté a Honza Rus z 6.X místo třinácté.

Jsou to výborné výsledky, i vzhledem k tomu, že bodové rozdíly byly minimální. Což je vidět na kompletní výsledkové listině na tomto odkazu.

Gratuluji všem šesti vynikajícím geografům a jsem rád, že jsem již poněkolikáté mohl být přítomen jejich úspěchům. Ať se vám nadále daří - nejen v geografických kláních.

Za zeměpisce Jiří Svoboda

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS