Triumf našich florbalistů

Skvělá zpráva. Tým florbalistů Gymnázia Trutnov zvítězil v krajském finále a postupuje na kvalifikaci o republikové finále, která proběhne začátkem dubna v Liberci. Už teď si naši vítězové mohou říct, že patří mezi 15 nejlepších středoškolských týmů v ČR.
Turnaje, který se konal 14. 2. na domácí palubovce Gymnázia Trutnov, se zúčastnili vítězové okresních kol Královéhradeckého kraje. Jmenovitě SPŠ Hradec Králové, Gymnázium Náchod, Gymnázium Jičín a Gymnázium Trutnov. Týmy se nejdříve utkaly systémem každý s každým. Pouze první dva mohly postoupit ze základní skupiny do finále. O dramatické momenty proto nebyla nouze. Z postupu se nakonec radovali domácí a hráči Hradce. V souboji zbylých týmů poté porazil jednoznačně Náchod Jičín a odvezl si pohár za třetí místo. A byl tu rozhodující zápas. Favorité z Hradce v prvním poločase naše hráče přehrávali, ale náš tým podržel výbornými zásahy brankař Jan Charouz. V druhém poločase došlo k zúžení sestavy domácích. Hra se vyrovnala a nakonec dvě minuty před koncem zápasu po pěkné kombinační akci vstřelil zlatý postupový gól Jan Bartoš. Naši hráči si už vedení pohlídali a mohli slavit. Všem hráčům děkujeme za perfektní reprezentaci naší školy a přejeme hodně zdaru na turnaji v Liberci.
Vítězství vybojovali : Jan Bartoš, Jan Charouz, David Šimáně, Adam Petera, Pavel Bartoš, Martin Mečíř, Martin Kroh, Sebastián Pacan, David Ryšavý, Štěpán Matějů, Matyáš Rolenec a Kristíán Kořízek. Z lavičky tým podpořili zranění Petr Bartoš a Matěj Mikšovský.