Basketbalistky trutnovského gymnázia se probojovaly do republikového finále

Trutnovv uplynulých dnech absolvovalo basketbalové družstvo dívek náročný program, když se přes krajské finále a kvalifikaci probojovalo na RF v basketbale, které se uskuteční ve dnech 25. -26. 1. 2018 v Karlových Varech.

Členky basketbalového výběru postihly začátkem prosince nemoci a zranění, a proto na oba výše zmíněné turnaje odjížděly v minimálních počtech. Přesto si počínaly suverénně a nejsilnější družstva dokázaly s přehledem porazit. V krajském kole to byl především tým z Gymnázia B. Němcové z Hradce Králové a v kvalifikaci pak družstvo Gymnázia Benešov.

Výsledky KF:
Gymnázium Trutnov – Gymnázium B.N. Hradec Králové 43:36
Gymnázium Trutnov – Gymnázium J. Žáka Jaroměř 60:19
Gymnázium Trutnov – Gymnázium a SOŠPg Nová Paka 40:19

Výsledky kvalifikace:
Gymnázium Trutnov – Gymnázium a SPgŠ Liberec 62:18
Gymnázium Trutnov – Gymnázium Benešov 55:26

Gymnázium Trutnov reprezentovaly:
Dominika Vašáková, Kristýna Holubcová, Klára Švarcová, Anna Rylichová, Tereza Malíková, Štěpánka Ježková (jen KF), Zuzana Šimková (jen kvalifikace)

Dívkám patří poděkování za obětavost a bojovný sportovní výkon, dále blahopřání k postupu a současně přání úspěchu v RF.

Karel Urban, předseda ŠSK při Gymnáziu Trutnov

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA