Vernisáž výstavy: Jan Černoš - Kresba & Grafika

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy kreseb a grafik Jana Černoše, která proběhne ve středu 25. října od 16 hodin v Galerii Dračí ulička..

Jan Černoš je absolventem (2007) oboru český jazyk / výtvarná výchova pro střední školy na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. V minulosti působil jako pedagog na různých typech škol (základní umělecká škola, střední odborná škola a vysoká škola). V současné době působí jako kantor na hradeckém Gymnáziu Boženy Němcové.

V autorské tvorbě se Jan věnuje především grafické technice tisku z hloubky (lept, suchá jehla, mezzotinta, akvatinta či rytina). Jeho specialitou je dnes již vzácnější tvorba Ex Libris. Janovým inspiračním zdrojem jsou především ženy ve všech proměnách a relacích, antická kultura, poezie, secesní umění, religiózní témata a středověká mystika. Rovněž Černoše inspiruje četba knih; většina vytvořených grafik koresponduje s konkrétními díly umělecké literatury.
Jan Černoš je velice aktivním autorem, který se v minulosti účastnil řady samostatných i společných výstav a jeho díla jsou zastoupena v mnoha českých i zahraničních státních i soukromých sbírkách (např. Alexandrijská knihovna-Egypt, Art Gallery, Šanghaj – Čína, ZiAN,Peking - Čína, Frederikshavn Art Museum - Dánsko, Isisk, Isnatbul – Turecko, Nederlandse Vereniging – Holandsko, Oděsa-Rusko, Kabinet grafiky - Jekatěrinburk-Rusko,Národní knihovna Miláno-Itálie, Lisabon-Portugalsko, Heraklion-Řecko/Kréta, Taipei-Taiwan, Lormaye-Francie, Památník národního písemnictví, Praha, Kabinet exlibris Chrudim, Exl libris Muzeum Malbork a Gliwice - Polsko, atd…).

V Galerii Dračí ulička se trutnovským divákům představí Jan Černoš svými technicky bravurně zvládnutými tisky z hloubky a kresbami na smirkovém papíře. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve středu 25. října od 16 hodin v prostoru prvního patra Gymnázia Trutnov. Výstava je přístupna každý všední den mezi 8 - 16 hodinou do 20. prosince 2017.

událost na FB

www.cernos.cz