Historický úspěch našich atletek

Mezi dívkami se konečně po dvou druhých místech dočkaly primátu atletky z trutnovského gymnázia, které jako jediné bodově přesáhly devět tisíc bodů. Celkem jich získaly 9034. Loňské vítězky ze Šumperka se musely tentokrát spokojit se stříbrnou příčkou za 8690 bodů. Bronz putuje do Prahy zásluhou studentek Gymnázia Nad Štolou (8616 b.). Takto o našem družstvu píše server atletika.cz ve svých novinkách.

Napínavý souboj až do samého konce. Krásné výkony. Maximální nasazení. Vzájemná podpora, fandění a na samém konci slzy štěstí a radosti. Gymnázium Trutnov je nejlepší ze 16 dívčích družstev na republikovém finále, které se konalo 10. října v Břeclavi.  Tak lze stručně charakterizovat tento atletický závod.

Osobní rekordy jednotlivých závodnic sice nepadaly, ale i tak bylo v deštivém počasí na co se dívat. Největší bodový zisk  přinesla družstvu Lada Pejchalová -  1. místo ve výšce (172 cm)  a 2. místo v dálce (551 cm) a  v rozhodující štafetě úsek 200m.  Další vítězství ve své disciplině vybojovala Adéla Sádlová v běhu na 800m (2:20.55). Běžela ještě 200m a dobíhala 400m ve štafetě, kde nechala v závěrečném finiši soupeřky o celou rovinku za sebou. Naše štafeta se stala 2. nejlepší a úžasným výkonem všech běžkyň podtrhla naše vítězství. Další výborné výkony přidaly koulařky Anna Rylichová a Tereza Ježková. Jména ostatních atletek, které skvělými výkony přispěly k celkovému vítězství jsou Jana Holubcová , Viky Ernestová , Lenka Sedláčková , Eva Březinová a Tereza Hulínová. Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k vítězství.