Výměnný pobyt v německém Jeveru 2017

Výměnný pobyt v Jeveru

V týdnu od 16.9. do 23.9.2017 se někteří studenti vyššího gymnázia zúčastnili výměnného pobytu s partnerským gymnáziem v německém Jeveru.

Jeverští, kteří hostili Trutnováky ve svých rodinách, pro ně připravili bohatý program na celý týden. Po čtrnáctihodinovém sobotním cestování do severozápadního Německa čekala studenty rodinná  neděle. V pondělí ráno se všichni sešli ve školní aule a pan ředitel oficiálně zahájil celý program.

Následovala účast ve vyučování, slavnostní přijetí na radnici, tradiční rituál pití čaje a prohlídka celého města. V úterý se uskutečnil projektový den. Studenti měli za úkol nafotit ve městě fotografie a ty poté zpracovat komiksovým způsobem do fotopříběhů.

Středa byla ve znamení ostrova Langeoog. Všichni jsme přijeli menším trajektem na ostrov a následně jsme se vydali na krátkou procházku hlavním městem ostrova směrem k pláži, kterou omývá Severní moře. Pár odvážlivců se i vykoupalo. Později se většina studentů vydala do tamějšího wellnesscentra za odpočinkem.

Ve čtvrtek se uskutečnil výlet do překrásného historického jádra Brém. Tamější památky města byly doslova okouzlující. Po procházce městem přišlo nakupování a poté cesta zpět do Jeveru. Páteční den jsme strávili pádlováním na kanálu, který vede severozápadním Německem. Chvilkami to nebylo zrovna jednoduché, ale nakonec se nám povedlo síly synchronizovat. Teď už před námi byla jen večerní závěrečná oslava. Sešli jsme se u jednoho z účastníků výměny na zahradě a ten pro nás připravil grilování. Překvapením byl student jeverského gymnázia, který celý program obohatil vlastní hrou na elektrickou kytaru. V sobotu jsme se už pouze rozloučili a nasedli na zpáteční vlak domů.

Celý týden byl plný krásných zážitků i nových poznatků.  Poznali jsme nové příjemné lidi a moc se těšíme, až se přijedou podívat do naší země.

Za účastníky výměny Barbora Kopecká 3.A

Mgr. Zuzana Mládková

Vyučuji německý jazyk ve třídách 3.X, 4.X, 7.X, 8.X, 3.A,B a 2.A,B. Dějepis vyučuji ve třídě 3.X, kde jsem také třídní učitelkou.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK