53. ročník chemické olympiády je dobojován

V letošním školním roce se studenti opět zúčastnili všech čtyř kategorií chemické olympiády – A, B, C a D.

Kategoriím A a B kraloval Matěj Kraus ze 7. Y. V laboratořích pardubické VŠCHT byl jako doma a tak jeho skvělé 4. místo v kategorii B a 7. místo v kategorii A pro něj bylo  zaslouženou odměnou.

Kategorie C se letos pyšnila velkým počtem řešitelů školního kola. Dokonce i studenti prvních ročníků zaznamenali uspokojivé výsledky - úspěšnými řešiteli se stali Martina Skučková z 5. X, Rozálie Havrdová a Klára Čadová z 1. A a Jaromíra Zálišová z 1. B. Do krajského kola, které se konalo v Hradci Králové, se nakonec probojovali Samanta Fischerová ze 6. X a Jan Rus z 5. X. I z jejich 11. a 18. místa máme radost, neboť věřte, že zvládnout nástrahy teoretické, praktické části a testu není vskutku jednoduché.

V kategorii benjamínků – kategorii D – dosáhl nejlepších výsledků Filip Jirsák ze 4. X. V okresním kole se utkal s konkurencí z různých škol a vybojoval krásné 5. místo.

Všem studentům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a doufáme, že se s úlohami příštího ročníku chemické olympiády budou chtít poprat stejně dobře jako letos nebo třeba i o trochu líp!