Fantastický úspěch v Krajském kole středoškolské odborné činnosti (SOČ)

TrutnovKrajské přehlídky se zúčastnilo sedm studentů našeho gymnázia a dosáhli mimořádných umístění, když dva skončili na prvním, dva na druhém a dva na třetím místě ve svých oborech. Čtyři studenti vybojovali přímý postup do celostátní soutěžní přehlídky SOČ a jeden se dostal do licitace (vyjednávání o případném možném postupu).

V krajském kole soutěžící obhajovali celkem 57 prací. Již samotná účast našich sedmi reprezentantů byla mimořádná. Konkurence byla velmi kvalitní a projevovalo se to i na zvýšené nervozitě všech účastníků. Nicméně naši zástupci mohli svá připravená a dobře zrežírovaná vystoupení opřít o hodnotné práce a díky tomu jsme obsadili přední místa. Skutečnost, že z naší školy postoupili do celostátního kola čtyři reprezentanti (dokonce studenti jedné třídy), je mimořádná a vzbudila velký ohlas.

Přehled výsledků reprezentantů Gymnázia Trutnov:
Karel Houška
Vojenská přítomnost v Trutnově 1918 – 1990 (obor: historie) – 5. místo
Michal Minařík – Katapult řízený mikroprocesorem Arduino (obor: elektrotechnika, elektronika) – 3. místo
Marek Kvarda – Pectus Excavatum (obor: lékařství) – 3. místo a postup do licitace
Daniel Mihatsch – Měření činitele zvukové pohltivosti v impedanční trubici (obor: fyzika) – 2. místo a postup do celostátního kola SOČ
Vítek Udatný – Vývoj letového stabilizátoru a řídícího softwaru pro quadrocopteru (obor: elektrotechnika, elektronika) – 2. místo a postup do celostátního kola SOČ
Jan Veselý – Pokladní systém pro penziony a restaurace (obor: informatika) – 1. místo a postup do celostátního kola SOČ
Martin Hrubý – Zkoumání změn lesních ekosystémů vlivem lidské činnosti (obor: lesnictví) – 1. místo a postup do celostátního kola SOČ

Všichni naši studenti si pochvalovali příjemnou atmosféru a vlídné chování hodnotících komisí. Vyjádřili potěšení, že se do této náročné soutěže zapojili, uvědomují si její přínos pro svůj budoucí profesní růst a postupující se těší na celostátní přehlídku SOČ, která se uskuteční 16. -18. 6. 2017 v Boskovicích.
                                                                   Karel Urban
                                                         garant školního kola SOČ

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci