Studenti se připojili k oslavě Hvězdných válek

Ve čtvrtek 4. května zažilo gymnázium premiéru tematického dne Hvězdných válek. V den mezinárodních oslav fenomenální ságy, která baví filmové fanoušky již čtyři dekády, se budova naší školy proměnila v předalekou galaxii, v níž svádí boj rytíři Jedi s temnými Sithy.

V průběhu dopoledních přestávek byl pro žáky připraven program ve formě  promítání videí, mapujících to nejlepší z filmové ságy, interaktivní komiks a především vědomostní soutěž. Vrcholem dne byl malý happening v prostoru před ředitelnou, kde zazněly nejzásadnější skladby, byla vyhodnoceno referendum "Ke které straně Síly se naše škola přidá", s výsledným poměrem hlasů 5:4 pro Temnou stranu Síly, a proběhlo společné focení příznivců Star Wars.

Vědomostní soutěž, obnášející prostudování textů patnácti planet rozmístěných po třídách hlavních předmětů, byla vyhodnocena a odměněna v tomto pořadí:

1.   Andrea Ildikó Anovčínová (Velmistr Jedi)

2.   Lukáš Kašpar (Mistr Jedi)

3.   Michal Dufek (Rytíř Jedi)

4.   Hana Soukupová (Padawan)

5.   Adam Burdych (Mladý Jedi)

Chtěli bychom poděkovat Janě Kunčarové a Martině Skučkové za nastudování skladeb a všem aktivně se účastnícím studentům.

Ať vás provází Síla.

Jan Erben (Kylo Ren) & Jíří Svoboda (Darth Vader)

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X