Vynikající reprezentace trutnovských gymnazistů v okresním kole SOČ

TrutnovZačátkem měsíce dubna proběhlo na VOŠZ a SZŠ v Trutnově okresní kolo SOČ (středoškolské odborné činnosti), do kterého bylo nominováno devět prací, z toho sedm předkládali studenti trutnovského gymnázia.

Předložené práce účastníků musely mít veškeré náležitosti odborné práce, hodnotily se především aktuálnost tématu, struktura, inovativnost řešení, využitelnost řešení, formální stránka, závěrečný komentář a přínos práce. Současně autoři obhajovali práci před osmičlennou komisí odborníků a po vlastní prezentaci museli zodpovědět řadu dotazů, aby prokázali i širší orientaci v dané problematice.

Snahou všech bylo získat doporučení k postupu do krajského kola SOČ, o čemž rozhodla nejen obsahová stránka práce a způsob zpracování, ale i již výše zmíněná obhajoba.

Přehled prací studentů Gymnázia Trutnov

Marek Kvarda - Pectus Excavatum (obor: lékařství)
Daniel Mihatsch – Měření činitele zvukové pohltivosti v impedanční trubici (obor: fyzika)
Martin Hrubý – Zkoumání změn lesních ekosystémů vlivem lidské činnosti (obor: lesnictví)
Michal Minařík – Katapult řízený mikroprocesorem Arduino (obor: elektrotechnika, elektronika)
Vítek Udatný – Vývoj letového stabilizátoru a řídícího softwaru pro quadrocopteru s dálkovým ovladačem včetně provedení (obor: elektrotechnika, elektronika)
Jan Veselý – Pokladní systém pro penziony a restaurace (obor: informatika)
Karel Houška – Vojenská přítomnost v Trutnově 1918 – 1990 (obor: historie)

Vystoupení všech našich studentů bylo velmi kultivované, připravené a u členů komise sklidilo uznání. Poprvé v historii byly všechny práce doporučeny k postupu do krajského kola SOČ, které proběhne 11. 5. 2017 v Hradci Králové.

Všem uvedeným studentům patří poděkování za vynikající reprezentaci školy a věřím, že se některé práce prosadí i ve vyšších kolech.

Karel Urban, garant školního kola SOČ

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE VEDENÍ