Olympiáda  - Hradec Králové

Olympiáda - Hradec Králové

Krásný úspěch francouzštinářů v Hradci Králové!!!

Ve středu 29. 3. se finalisté školního kola olympiády ve francouzském jazyce, Matěj Kraus, Viktorie Kosová a Pavlína Richterová, zúčastnili krajského kola na Gymnáziu Boženy Němcové. Na své soutěžení se zodpovědně připravovali a vyjeli s opravdovou chutí bojovat.  Čekaly je náročné poslechy, dialogy a „jeux de rôles“ s rodilým mluvčím. Naši studenti se nezalekli a jejich odhodlání bylo odměněno: Matěj Kraus ze 7. Y si vylosoval pořadové číslo 1 - a to si udržel až do konce soutěže. Zvítězil v kategorii B2 a porotu si získal svým nápaditým a vtipným projevem. Viktorie Kosová z 1. A soutěžila v kategorii B1, a přestože ji překvapil svou náročností právě poslech, ve své kategorii byla nejlepší. A Pavlína Richterová z kvarty, která má za sebou necelé dva roky studia francouzštiny, získala v nejobsazenější kategorii A1 krásné 4. místo.  Všem moc gratulujeme a přejeme jim spoustu dalších úspěchů!