Historický úspěch - máme mistryně ČR

Koncem minulého týdne se v Holešově konalo republikové finále SŠ ve šplhu. Z krajského kola, které proběhlo v Trutnově, postoupila družstva dívek i chlapců naší školy. Dívky jely obhajovat loňské skvělé druhé místo, kluci si chtěli v silné konkurenci vylepšit postavení z předchozího roku. Vše nakonec dopadlo na výbornou. Družstvo chlapců se posunulo o jeden stupínek a skončilo na osmém místě. Spanilou jízdu pětikolovou soutěží potom předvedly naše dívky. Již od prvního kola se usadily na vedoucí pozici a až do konce soutěže nedaly svým soupeřkám větší šanci. Po závěrečných pokusech se mohly radovat z historicky prvního titulu mistryň ČR. Ozdobou celé soutěže byly výkony naší Marie Berčíkové, která dvakrát vylepšila český rekord ve šplhu na 4,5 m tyči. Rekordní čas posunula na neuvěřitelných 2,27 s a zvítězila tak v soutěži jednotlivců. I výkony dalších dívek GTU, kterými byly Eliška Slavková, Veronika Scholzeová a Alena Gottwaldová byly vynikající a děvčata si tak mohla vychutnat společný triumf na stupních vítězů. Za vzornou reprezentaci naší školy všem moc děkujeme.