Naši studenti vítězně v okresním kole zeměpisné olympiády

V úterý 21. února proběhlo na gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovala pětice studentů - další tři postupující se kvůli nemoci okresního kola nezúčastnili. Ale i tak trutnovští zeměpisci dokázali převálcovat své soupeře. Tři první místa, jedno druhé místo a jedno páté místo.

V kategorii A zvítězila Hanka Jorová z 1.X jako nováček, v kategorii B obhájil loňské prvenství Honza Materna z 2.X, v nejobsazenější kategorii C skončil Štěpán Matějů ze 4.X na místě pátém (z celkem dvaceti čtyř soutěžících) a konečně v kategorii D zvítězil s přehledem Filip Michl ze 7.Y. Druhé místo obsadil Karel Houška ze 4.A a konečně tak po několika účastech na okresních kolech této soutěže zavítá i do kola krajského. S výjimkou Štěpána tak podle pravidel soutěže postupují do krajského kola soutěže všichni naši studenti.

Gratulujeme a do krajského kola, které se koná 22. března, přejeme obdobné úspěchy.

Výsledkové listiny ke stažení zde.

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS