Výzkum CLOSE

CLOSE neboli Czech Longitudinal Study in Education je dlouhodobé výzkumné šetření jehož cílem je sledovat vzdělávací dráhu žáků v různých typech škol. Výzkum zajišťují odborníci z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Naši současní kvintáni se jej poprvé zúčastnili ještě na základní škole. Následovala dotazníková šetření v primě a kvartě. Letošní pokračování by mělo zachytit stav vzdělávání na počátku středoškolského studia (vyšší stupeň osmiletého oboru). Pro porovnání se šetření zúčastní ještě jedna náhodně vybraná třída 1. ročníku oboru čtyřletého. Testování se uskuteční v 1.B v úterý 22. 11. 2016 a v kvintě ve čtvrtek 24. 11. 2016. Testovat se bude konat z ČJ, M a čtenářských dovedností a celé testování by mělo včetně  administrace  zabrat čtyři až pět vyučovacích hodin. Dopis organizátorů šetření adresovaný rodičům testovaných žáků přikládám. Pokud by měl někdo z rodičů zásadní problém s účastí svého dítěte v testování, nechť mne bez váhání kontaktuje.

Petr Skokan

PŘILOŽENÉ SOUBORY