Cesta do hlubin studia chemie

O podzimních prázdninách pořádala Katedra chemie přírodovědecké fakulty v Praze opět dvoudenní seminář pro vážné zájemce o studium chemie. Semináře se mohli zúčastnit dva studenti a jeden pedagog. Naše výprava vyrazila ve složení Martin Dostál, David Müller a za pedagogy já – Jitka Macháčková.

Na úvod programu se nám představily jednotlivé katedry chemie. Martina s Davidem potom čekala hlavně práce v laboratoři – biochemie trávicího traktu ve zkumavce a prohlídka biomolekul pomocí 3D brýlí. Novinkou letošního ročníku pro studenty byla možnost vyzkoušet si vysokoškolské přednášky. Tématem byly biochemické markery v medicíně.

Pro nás byla připravena série přednášek. Viděli jsme tvorbu názorných pomůcek do hodin chemie pomocí 3D tiskárny a letos jsme si i my vyzkoušeli práci v laboratoři.

Neplánovaným bonusem bylo setkání s některými absolventy našeho gymnázia během našeho oběda v menze. Na večer pro nás bylo připraveno občerstvení a okouzlila nás chemické show. Ani tentokrát se neobešla bez zmrzliny chlazené kapalným dusíkem.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 120 zájemců z celé republiky a prý se můžeme na setkání těšit i příští rok.

Více fotografií naleznete v galerii.