Drop In v Trutnově!

Drop In v Trutnově!

Zakladatel Drop Inu PhDr. Ivan Douda přijal pozvání trutnovského gymnázia a díky tomu se mohla     8. 11. 2016 realizovat přednáška zaměřená na protidrogovou prevenci. Náš významný odborník na boj s drogovými závislostmi svým neortodoxním přístupem a letitými zkušenostmi z praxe zaujal žáky nižšího gymnázia.

„Je nesmyslné si myslet, že válku s drogami je možné vyhrát. Můžeme se však naučit s nimi zacházet. Základ je - neberte drogy. Má to tato konkrétní rizika… Když už po nich sáhnete, tak si nepíchejte. Když už si pícháte, měňte si jehly. Pokud experimentujete, nebuďte u toho sami, nevíte, jak budete reagovat a jestli nebudete potřebovat pomoc. Dobré je třeba nemít u sebe klíčky od auta, protože co kdyby vás napadlo se projet? Taky se hodí nebýt výš než v přízemí. Co kdybyste se chtěli projít po okenní římse a zalítat si,“ suše konstatuje psycholog.

Díky oboustranné spokojenosti nezůstane pouze u tohoto setkání.  Pan doktor Douda přislíbil přednášku i pro studenty vyššího gymnázia, která proběhne v prosinci tohoto roku. A ve vzduchu visí otazník! Budou i praktické ukázky?

Mgr. Zuzana Fátorová

Ve školním roce 2023/24 třídní učitelka 5. X. Poskytuji konzultace žákům i rodičům v oblasti prevence sociálně patologických jevů.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE RUSKÝ JAZYK