Výběrové zjištování výsledků žáků

Pod tímto názvem se skrývá rozsáhlé testování, které organizuje Česká školní inspekce ve školním roce 2016/17. Týká se žáků třetích ročníků a septim a je zaměřeno na ověření znalostí v gramotnostech (jazyková, informační a přírodovědná). Na trutnovském gymnáziu bude testována gramotnost přírodovědná a testování proběhne v období od 9. do 23. listopadu 2016. A jak konkrétně bude ověřování znalostí vypadat?

• testování probíhá elektronicky v počítačové učebně
  • pro každého žáka bude vygenerován originální test
  • žáci se účastní testování pod osobním jménem a přihlašovacím heslem
  • účastníci testu budou seznámeni se svým osobním výsledkem
  • souhrnné výsledky budou k dispozici škole a rovněž pro potřeby ČŠI
  • vlastní test trvá 60 minut
  • po skončení testu bude následovat ještě krátký elektronický dotazník
  • první stručné vyhodnocení testu (podíl správných odpovědí) se žákům zobrazí ihned po ukončení testu
  • podrobnější výsledky žáci najdou na stránce https://set.csicr.cz/vysledky - pro přístup použijí přístupové údaje stejné jako k testu

Jako první se ve středu 9. listopadu 2016 zúčastní testování třída 7.Y.

Petr Skokan