Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325 se sídlem Jiráskovo náměstí 325, 541 01 Trutnov

V krajském finále AŠSK ČR v přespolním běhu naši reprezentanti nezklamali

Trutnov – Reprezentační družstvo studentů trutnovského gymnázia se v minulých dnech zúčastnilo krajského finále AŠSK ČR v přespolním běhu družstev, které se tentokrát mimořádně konalo v Hradci Králové. Nejlepší týmy byly sice nad naše síly, ale konečné třetí místo prokázalo kvalitu našeho výběru v silné konkurenci.

Zvolené místo konání a tudíž i termín zapříčinily, že se závod termínově kryl s republikovým finále Corny středoškolského atletického poháru, ve kterém naše dívky reprezentovaly v běhu na 800 m. Závodu se proto nemohly zúčastnit a došlo k rozpadu celého týmu. Můj požadavek na změnu termínu KF s ohledem na výše uvedenou skutečnost nebyl akceptován.

V kategorii dívek nakonec s převahou zvítězil výběr Lepařova gymnázia Jičín (vítěz RF v minulém roce), který stavěl na výborných závodnicích orientačního běhu.

Do závodu chlapců nastoupilo celkem 9 týmů z pěti okresů Královéhradeckého kraje. Naše možnosti jsme od samého začátku hodnotili reálně, neboť už z okresního kola jsme postoupili z 2. místa a zdravotní stav některých běžců nebyl optimální (nastoupili po zranění a bez odpovídajícího tréninku), což se ve vlastním závodu výrazně projevilo. Na naše závodníky byl na běžeckém okruhu, který absolvovali pětkrát, nastražen kopec až 5m vysoký. V kategorii chlapců zvítězili s přehledem studenti Lepařova gymnázia Jičín, kteří sice neměli výrazného borce, ale v konečném součtu rozhodla vyrovnanost čtyř bodujících závodníků (viz výsledkový přehled).

Zklamáním byl závod možná pro SPŠ Trutnov, loňského účastníka RF. Druhé místo v konečném pořadí postup do RF neumožnilo. Naši borci odvedli vynikající výkon, jejich odstup od SPŠ Trutnov byl minimální a před čtvrtým týmem v konečném pořadí výrazný.

Všem reprezentantům děkuji za jejich obětavost, bojovnost a vzornou reprezentaci školy. Spolupráce s běžci je tradičně výborná, jejich ochota reprezentovat příkladná a spolehlivost vzorná.