Beseda o dárcovství kostní dřeně a krve

Nové prostory v podkroví naší školy zažily opravdu důstojnou premiéru v podobě besedy s primářem Transfuzního a hematologického oddělení trutnovské nemocnice MUDr. Josefem Kunčarem. Plnoletí studenti obou oktáv byli důkladně seznámeni nejen s biologickou stránkou této problematiky, ale i podmínkami dárcovství a procesem realizace odběrů.

Najdou se mezi nimi stateční, kteří rozšíří řady tolik potřebných dárců dřeně nebo krve?

A toto jsou podmínky vstupu do Českého národního registru dárců dřeně:

·         věk 18-35 let

·         dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti

·         hmotnost minimálně 50 kg

·         ochota překonat určité nepohodlí a ztrátu času, které jsou spojeny s návštěvou zdravotnického zařízení

Podrobnosti najdete www.kostnidren.cz/registr.

V případě zájmu o dárcovství dřeně (i pokud jste na besedě nebyli) se informujte na termín odběru
2 ml krve u zástupkyně Mgr. P. Tiché. Odběr bude proveden mimořádně v Trutnově.

V případě zájmu o dárcovství krve se dostavte na Transfuzní a hematologické oddělení Oblastní nemocnice Trutnov a.s. (naproti Městskému úřadu Trutnov) vždy v úterý nebo čtvrtek od 6:45 do 9:30.

Mgr. Petra Tichá

Pracuji jako zástupkyně ředitele. Učím německý jazyk ve třídách 1.A a 1.B, 4.A a 4.B a dále německou konverzaci v maturitním ročníku.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK