Tradiční odměňování úspěšných studentů

Trutnov – Stalo se dlouholetou tradicí, že jsou na začátku nového školního roku odměňováni studenti za úspěšné výsledky ve znalostních i sportovních soutěžích, kterých dosáhli v předchozím školním roce.

Pro studenty bylo připraveno setkání ve školní jídelně spojené s drobným pohoštěním. Ředitel školy Mgr. Petr Skokan poděkoval za vynikající reprezentaci školy a předal pozvaným studentům drobné dárky, které byly zakoupeny z prostředků Nadačního fondu Gymnázia Trutnov.

Na setkání byli pozváni studenti, kteří ve školním roce 2015/2016  dosáhli ve znalostních olympiádách alespoň 3. místa v okresním nebo krajském kole a ve sportovních soutěžích AŠSK družstev pak zvítězili alespoň v okresním kole (nižší gymnázium) nebo v krajském kole (vyšší gymnázium). Dále byli pozváni nejlepší studenti jednotlivých tříd. Úspěšných umístění bylo tak jako každý rok hodně, a proto i odměňovaných studentů byla plná školní jídelna.

Ve znalostních soutěžích bylo odměněno 42 studentů a za sportovní úspěchy si studenti převzali 43 ocenění. Studenti našeho gymnázia byli úspěšní nejen v okresních a krajských kolech, ale v řadě případů zaznamenali výrazných úspěchů i v kolech republikových.

Nejvýraznějších úspěchů zaznamenali tradičně Jan Rus ze 4. X, Lukáš Červený z 6. Y a nově i Lukáš Jiřička také z 6. Y.

Jan Rus
- 2. místo v okresním kole olympiády z ČJ (kategorie ZŠ)
- 2. místo v krajském kole olympiády z ČJ
- 2. místo celostátním kole olympiády z ČJ
- 1. místo v okresním kole dějepisné olympiády (kategorie ZŠ)
- 1. místo v krajském kole dějepisné olympiády
- 5. místo v celostátním kole dějepisné olympiády
- 1. místo v okresním kole zeměpisné olympiády (kategorie C)
- 1. místo v krajském kole zeměpisné olympiády
- 11. místo v celostátním kole zeměpisné olympiády
- 2. místo v okresním kole chemické olympiády (kategorie D)
- 5. místo v krajském kole chemické olympiády

Lukáš Červený
- 1. místo v krajském kole fyzikální olympiády (kategorie C)
- 1. místo v okresním kole matematického klokana (kategorie Junior)
- 2. místo v krajském kole matematického klokana
- 1. místo v okresním kole přírodovědného klokana (kategorie Junior)
- 2. místo v krajském kole přírodovědného klokana
- 14. místo v celostátním kole lingvistické olympiády

Lukáš Jiřička
- 1. místo v okresním kole olympiády z ČJ (kategorie SŠ)
- 3. místo v krajském kole olympiády z ČJ
- 4. místo v celostátním kole olympiády z ČJ

Odměněni byli také reprezentanti sedmi sportovních kolektivů, z nichž jeden se účastnil kvalifikace o republikové finále, čtyři bojovaly úspěšně v republikovém finále a jeden dokonce zaznamenal historicky nejúspěšnější umístění České republiky ve světovém finále ISF.

Pohár AŠSK ČR ve šplhu – kat. V. CH
- 9. místo v republikovém finále

Pohár AŠSK ČR ve šplhu – kat. V. D
- 2. místo v republikovém finále

Corny středoškolský atletický pohár – kat. V. D
- 1. místo v okresním kole
- 2. místo v republikovém finále

Basketbal 3X3 – kat. VI. A – D
- 1. místo v republikovém finále
- 4. místo v ISF 3X3 Basketball World Schools Championship – Tallinn 2016
Na úspěchu se podílely hráčky Adéla Vymazalová, Zuzana Šimková, Kristýna Lačná, Dominika Vašáková, Anna Rylichová.

Setkání studentů s vedením školy proběhlo v příjemné a srdečné atmosféře.

Karel Urban, zástupce ředitele školy

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE VEDENÍ