Gymnázium Trutnov dobře reprezentovalo v přespolním běhu

Trutnov – Reprezentační družstva dívek a chlapců trutnovského vyššího gymnázia se zúčastnila okresního kola v přespolním běhu a jejich úkolem byl postup do krajského finále, do kterého se mohly kvalifikovat pouze první dva týmy. V obou kategoriích se tento úkol podařilo splnit.

Tradičním pořadatelem okresního kola je ZŠ Komenského Trutnov a závod probíhá na Paradráze v Trutnově. V průběhu sportovního dopoledne se uskuteční závody v šesti kategoriích (III. a IV. – ZŠ, V. - SŠ), vždy dívky a chlapci.

Kategorie ZŠ jsou vždy velmi silně početně obsazeny, ale na medailových pozicích dominují školy se sportovním zaměřením (ZŠ Komenského Trutnov, ZŠ Nám. Míru Vrchlabí). V tomto ročníku jsme reprezentovali také v kategorii III. D (pro primu a sekundu našeho gymnázia) a nutno říci, že i přes velmi zúženou možnost výběru si dívky nevedly špatně, když skončily na konečném 4. místě (závodu se zúčastnilo 11 týmů). Kromě ZŠ Komenského Trutnov tak porazily všechny ostatní zúčastněné trutnovské školy a školy z blízkého okolí.

Konečné pořadí kat. III. D
1. ZŠ Komenského Trutnov 16 b. (1,3,5,7), 2. ZŠ Náměstí Míru Vrchlabí 44 b. (4,10,13,17), 3. ZŠ Školní Vrchlabí 59 b. (2,12,20,25), 4. Gymnázium Trutnov 73 b. (8,11,24,30),…

Gymnázium Trutnov reprezentovaly:
Alžběta Dvorská (8), Simona Křepinská (11), Karolína Černá (24), Marie Machoňová (30), Kristýna Jirmanová (33)

Naše reprezentace se dále zapojila až do soutěže středních škol. Účast v kategoriích dívek i chlapců je v posledních letech bohužel slabá, avšak konkurence z tohoto regionu silná a vybojování postupového místa je velmi prestižní. Nutno konstatovat, že kvalifikující se týmy často vítězí i v krajském kole, následně postupují do republikových finále a také tam získávají cenná umístění.

V kategorii dívek k závodu nastoupila pouze tři družstva, ale kvalita našich reprezentantek od začátku nepřipouštěla jinou variantu než drtivé vítězství. Průběh závodu tento předpoklad jenom potvrdil.

Konečné pořadí kat. V. D
1. Gymnázium Trutnov 13 b. (1,2,4,6), 2. Gymnázium Vrchlabí 29 b. (3,5,10,11), 3. BPA Malé Svatoňovice 51 b. (9,13,14,15)

Gymnázium Trutnov reprezentovaly:
Adéla Sádlová (1), Tereza Beranová (2), Vendula Blahnová (4), Tereza Jakoubková (6), Hana Bezděková (7), Vendula Mračková (8)

Jasným favoritem v kategorii chlapců byla SPŠ Trutnov, která se v minulém roce probojovala do republikového finále, kde obsadila konečné 10. místo. Našim úkolem bylo dosáhnout na vysněné druhé postupové místo, a to s vědomím, že jsme v sestavě neměli tři opory týmu (David Mrkous – zraněn na OK Corny SAP, Matěj Červený – zraněn, David Ryzák – nemocen). Jediná a pro nás nebezpečná a konkurenční mohla být reprezentace Gymnázia Vrchlabí. Všechno ale nakonec bylo velmi příjemné: SPŠ Trutnov sice zvítězila, ale jen nejtěsnějším rozdílem, a Gymnázium Vrchlabí nebylo důstojným soupeřem.

Konečné pořadí kat. V. CH
1. SPŠ Trutnov 17 b. (2,4,5,6), 2. Gymnázium Trutnov 19 b. (1,3,7,8), 3. Gymnázium Vrchlabí 55 b. (9,12,16,18), 5. BPA Malé Svatoňovice 57 b. (11,14,15,17)

Gymnázium Trutnov reprezentovali:
Adam Gőtz (1), Lukáš Killar (3), Hynek Fátor (7), Daniel Hrdinka (8), Vít Vosáhlo (13)

Krajské kolo se uskuteční v Hradci Králové a v kategoriích středních škol je soutěž postupová do republikového finále.

Karel Urban

Ing. Karel Urban, CSc.

Zástupce ředitele školy, předseda ŠSK a vyučující tělesné výchovy ve třídě: 3. X - chlapci

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA