VÝMĚNNÝ ZÁJEZD STUDENTŮ GYMNÁZIA DO LIVERPOOLU

Ještě se  nový školní rok nestačil ani pořádně rozběhnout a komise anglického jazyka již přichází s lákavou nabídkou pro studenty kvarty a kvinty našeho gymnázia.  Počátkem října letošního školního roku se uskuteční v pořadí již 7. výměnná akce pro studenty naší školy, a to týdenní pobyt ve Velké Británii – v Litherlandu poblíž Liverpoolu, kde máme již od r. 2003 partnerskou školu.

Budeme cestovat vlastním autobusem společnosti TAD P. Burkerta a využijeme také trajekt.   V Litherlandu je pro studenty vždy připraven velmi zajímavý program. Seznámí se podrobně s městem Liverpool, navštíví jeho fotbalový klub, přístav, muzeum Beatles, nejznámější katedrály, televizní věž…  Podnikneme i výlety do blízkého okolí a studenti se budou podílet i na určité činnosti ve škole. Na zpáteční cestě navštívíme hlavní město a procházkou se projdeme po nej nej památkách Londýna.

Všichni studenti budou ubytováni v rodinách anglických studentů, které jim rovněž zajišťují stravu.

Hlavním cílem těchto výměnných akcí je naše snaha poskytnout studentům šanci vyzkoušet si angličtinu v praxi, dozvědět se něco nového o životě lidí ve Velké Británii a navázat nová přátelství.

Za kolektiv učitelů anglického jazyka Gymnázia Trutnov

Zuzana Vařáková

Mgr. Zuzana Vařáková

Jsem třídní učitelkou 2.X, kde vyučuji Aj a Ov. Dále vyučuji anglický jazyk ve třídách 5.X, 6.X, 1.B a 4.B. Ve třídě 4.X vyučuji Ov. Vedu předmětovou komisi Aj.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ANGLICKÝ JAZYK