Studentky gymnázia reprezentují v softballu

Softballistky Kateřina Vachková (Sparks Mladé Buky), Anna Binková, Marie Binková a Tereza Klempířová (SK Horní Staré Město) byly nominovány do All Stars týmů, aby reprezentovaly český softball na evropských turnajích. Káťa Vachková a Anička Binková v kategorii BIG (do 19ti let), Terka Klempířová v kategorii SENIOR (do 17ti let) a Maruška Binková v kategorii JUNIOR (do 14ti let). Káťa, Anička a Terka jedou se svými týmy reprezentovat do Holandska v polovině července a Maruška na začátku července jede se svým týmem do Prahy. Jedná se o evropské kvalifikace, kdy vítěz postupuje na Světovou Sérii do USA. Nutno podotknout, že Kačce Vachkové a Terce Klempířové unikla o kousek nominace do reprezentace ČR juniorek, které se v srpnu zúčastní ME ve Španělsku. Ale nic není ztraceno, hráčky mají šanci příští rok. Všechny úspěchy jsou i díky přístupu vedení školy, kdy je jim umožněno sportovat a účastnit se různých soustředění a tréninků.

Jana Klempířová