Studentský výtvarný salon 2016

Ve středu 1. června vyvrcholila výstavní sezóna v Galerii Dračí uličky tradiční studentskou výstavou, představující mladé talenty naší školy.

Výstavní prostor zaplnilo na padesát prací, reagujících na téma Všechny budoucnosti světa. Téma, kterým se v minulém roce zabývala světová výtvarná scéna na přehlídce moderního umění benátského bienále, bylo zadáno studentům, aby představili svoje vize a pocity z budoucnosti lidské společnosti.

Zadání se studenti nižšího i vyššího gymnázia zhostili v mnoha technikách. K vidění je klasická malba akrylovými i olejovými barvami, kresba tužkou, suchými pastely nebo tuší v kombinaci s akvarelem, dále plastiky z klasické hlíny, asambláže různých materiálů, prostorové objekty, také konceptuálněji laděná díla a v neposlední řadě digitální koláže, grafiky a krátké filmy.

Vrcholem vernisáže, protkané hudebními výstupy Anny Papouškové (1.B, kytara) a Martiny Hrabové (2.B, klavír), bylo vyhlášení nejlepších děl letošní studentské přehlídky. Komise složená z kantorů estetické výchovy a čestného porotce vyhodnotila nejlepší díla takto:

Kategorie nižší gymnázium:

1.  Andrea Anovčínová (2.X), 2. Kristýna Lipovská (4.X), 3. Antonín Schmied (1.X)

Kategorie vyšší gymnázium:

1. Aneta Prokopcová (6.X), 2. Matěj Vyskočil (3.B), 3. Jan Mikulášek (3.B)

Kategorie třídní kolektiv: 1.B (Tereza Burešová, Pavla Hanušová, Eliška Hrubá, Michaela Kvasnicová, Anna Papoušková)

Výstava potrvá do 14. října a je k vidění každý všední den od 8:00 do 16:00 v prvním patře školy.

Trutnovinky

Studentské filmy na téma Všechny budoucnosti světa:

Návrat na Zemi - M. Wagner, V. Kuhn (6.X)

Zombie evolution - S. Jarolín, M. Bartoš, J. Šindelář (6.X)

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X