Návštěva studentů z německé partnerské školy v Trutnově

Zerbst v Trutnově

V pondělí 25.4. k nám dorazila německá výprava z Zerbstu.

Unavení studenti se zotavili z náročné cesty a v úterý ráno se již plní energie přivítali s panem ředitelem a prohlédli si naše gymnázium. I přes nepříznivé počasí jsme celé dopoledne strávili venku procházkou po Trutnově, završenou honbou za pokladem u pomníku Gablenz. Odpoledne jsme navštívili ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

Ve středu nás čekal celodenní výlet do hlavního města, který jsme odstartovali výšlapem na Petřínskou rozhlednu. Když jsme se dostatečně vynadívali na stověžatou Prahu z ptačí perspektivy, pokračovali jsme na Pražský hrad, Staroměstské náměstí a nakonec na náměstí Václavské.

Poslední den jsme naše hosty vzali na prohlídku Adršpašského skalního města a večer na společnou večeři a bowling. V pátek brzy ráno nás naši němečtí přátelé opustili, ale doufáme, že ne na dlouho...

Chtěli bychom znovu poděkovat všem našim trpělivým kantorům, kteří nám zprostředkovali tuto výměnu, zvláště panu Pospíšilovi a Jüptnerovi, kteří nám dokázali zlepšit náladu i za prudkého deště.

Z celého výměnného pobytu jsme si odnesli mnoho nových zážitků a zkušeností, samozřejmě i slovíček, a věříme, že tato česko-německá spolupráce bude pokračovat i nadále.

Jana Kunčarová, 5.X

Mgr. Zuzana Mládková

Vyučuji německý jazyk ve třídách 3.X, 4.X, 7.X, 8.X, 3.A,B a 2.A,B. Dějepis vyučuji ve třídě 3.X, kde jsem také třídní učitelkou.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK