Masarykův odkaz nejen v Galerii Dračí ulička

K příležitosti 166. výročí narození, které připadlo na pondělí 7. března, si naše škola ve spolupráci s Masarykovým demokratickým hnutím připomíná aktuální výstavou osobu, život, dílo a odkaz Tomáše Garrigue Masaryka.

V pondělí 21. března byla nová výstava zcela netradičně zahájena besedou studentů s doc. Ing. Vratislavem Preclíkem, CSc. Místopředseda Masarykova demokratického hnutí přiblížil studentům třetích ročníků vyššího gymnázia život a odkaz prezidenta Osvoboditele.

Putovní výstava "Masarykův odkaz" se skládá z jedenácti panelů, přibližujících Masarykovy životní etapy od dětských let, přes studium, profesorskou dráhu, veřejný život, boj o vznik první republiky, až ke skonu, dehonestaci jeho památky a hledání odkazu v polistopadové době. Expozici v Galerii Dračí ulička je doplněna projektem studentů Karla Houšky, Matěje Vyskočila (3.B) a kantora Jana Erbena, kteří přibližují nadčasovost odkazu Tomáše Garrigua Masaryka v podobě citátů, se kterými se studenti mohou setkat po celé budově gymnázia.

Výstavu můžete navštívit ve všední dny vždy mezi 8. a 16. hodinou až do 20. května.

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X