Vicemistryně ČR ve šplhu jsou z naší školy!

Ve dnech 17. – 18. 3. se konalo v Trutnově mistrovství republiky středních škol ve šplhu. Po vítězství v krajském kole jsme zde měli dvojnásobné zastoupení. Vynikajícího výsledku dosáhlo družstvo dívek ve složení Marie Berčíková, Eliška Slavková a Veronika Scholzeová. V kvalitní konkurenci 11 škol z celé ČR obsadila naše děvčata druhé místo. O pořadí na stupních vítězů rozhodovaly setiny sekundy. Díky kvalitní elektronické časomíře to byl spravedlivý a napínavý souboj až do posledních pátých pokusů. V nich naše dívky ještě vylepšily své nejlepší časy a poskočily na stříbrný stupínek. Úspěch to je o to větší, že oproti krajskému finále bylo naše družstvo (vinou zranění Jany Holubcové) pouze tříčlenné. Fantastický úspěch korunoval triumf Marie Berčíkové v soutěži jednotlivců. Po nervy drásajícím souboji se soupeřkou z Brna rozhodlo (v součtu tří nejlepších pokusů) pouhých 6 setin sekundy o vítězství naší studentky. K titulu mistryně republiky gratulujeme. Uznání za bojovnost zaslouží i družstvo chlapců, které obsadilo 9. místo.