Výborná reprezentace v krajském kole zeměpisné olympiády

V úterý 15. března 2016 proběhla v Hradci Králové ve Školském zařízení pro DVPP Královéhradeckého kraje zeměpisná olympiáda – krajské kolo všech čtyř kategorií pro postupující z kol okresních. Gymnázium Trutnov reprezentovala čtveřice účastníků: v kategorii A Jan Materna z 1.X, v kategorii B Tomáš Haufer z 2.X a v kategorii C Michaela Kulichová a Jan Rus, oba z 4.X.

V náročné soutěži, kdy v každé kategorii byla mezi desítkou nejlepších zeměpisců z pěti okresů Královéhradeckého kraje konkurence veliká a očekávaná, se umístili naši studenti znovu, tak jako v minulém ročníku, velmi dobře. Takřka tříhodinová olympiáda se skládala z teoretického testu, práce s atlasem a mapami a praktického úkolu. V přiloženém pdf kompletní výsledky.

V kategorii A obsadil Jan Materna šesté místo.

V kategorii B se umístil Tomáš Haufer na místě devátém.

V kategorii C Jan Rus zvítězil a Michaela Kulichová obsadila druhé místo.

Honza Rus tak postupuje do celostátního kola. Míša Kulichová má velkou šanci na to, aby se nejvyšší úrovně zeměpisné olympiády zúčastnila také – podle postupového klíče se do národního kola dostávají nejen vítězové jednotlivých krajských kol, ale také deset nejlepších studentů z celé republiky, kteří obsadili druhá místa v krajských kolech.

V kategoriích A a B se celostátní kolo nekoná, proto Honza Materna a Tomáš Haufer dosáhli na účast v nejvyšším možném kole, a patří tak k desítce nejlepších geografů Královehradeckého kraje ve své kategorii.

Všem čtyřem děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia a Honzovi, a věřme, že i Míše, přejeme další úspěchy v kole celostátním, které se koná 18. a 19. dubna v Praze.

PŘILOŽENÉ SOUBORY

Název Popis Stažení
vysledky-krajskeho-kola-zemepisne-olympiady-2015-16.pdf Výsledková listina STÁHNOUT

Mgr. Jiří Svoboda

Ve školním roce 2023-2024 jsem třídním 4.X. Biologii učím ve třídách 1.X, 2.X, 3.X, 4.X a 5.X. Zeměpis vyučuji ve třídách 1.X, 3.X, 4.X, 6.X a ve čtvrtých ročnících volitelný zeměpis. Funguji jako koordinátor environmentální výchovy a jako předseda předmětové komise biologie, zeměpisu a chemie.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE ZEMĚPIS