Medaile z Úpické laťky

V sobotu 12. března se v Úpici v hale ZŠ Blahovka uskutečnilo tradiční klání atletů ve skoku vysokém.

Na 26. ročníku Úpické laťky se opět výborně prezentovali naši studenti. Ozdobou soutěže byla v kategorii juniorek bronzová medailistka z loňského juniorského MS v atletice Lada Pejchalová. Zvítězila výkonem 180 cm, čímž vylepšila absolutní rekord v ženských kategoriích. Další zlato získal výborným výkonem 171 cm mezi staršími žáky Šimon Drašar. Druhé místo vybojovala i starší žákyně Eva Březinová (143 cm) a juniorka Daniela Janatová (140 cm). Třetí v soutěži dorostenek skončila Tereza Jehličková (125 cm). I zbylých pět reprezentantů naší školy (Jana Holubcová, Tereza Jezdinská, Lenka Rudolfová, Daniela Drašarová a Lukáš Vlasák) si zaslouží za své výkony uznání. V tomto ročníku byl vytvořen absolutní rekord Úpické laťky. V kategorii mužů ho výkonem 205 cm vytvořil David Šutera z AK Olomouc.