Okresní přebor škol v šachu

Opětovný postup do krajského kola v šachu

V úterý 8. prosince se v Hostinném odehrálo tradiční šachové klání o nejlepší družstvo okresu.

Gymnázium Trutnov mělo letos své zástupce pouze v nejstarší kategorii, a i když celý turnaj chlapci odehráli bez náhradníků, na únavu si rozhodně nestěžovali. Naše družstvo ve složení Matěj Kosař, Štěpán Mareš, Lukáš Killar a Jan Braun ztratilo jen půl bodu na první šachovnici. K vidění byly rychlé maty i promyšlené taktické obraty, v lednu však půjde v daleko silnější konkurenci doslova o přežití. Všichni musí pilně trénovat, naučit se lépe pracovat s časem a reagovat v pravou chvíli.

Škoda jen, že se nad šachovnicemi setkává každý rok čím dál tím méně hráčů…

Mgr. Jana Mašková, vedoucí družstva

Mgr. Jana Mašková

My students give me energy (usually). I learn something new from them almost every day.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE TĚLESNÁ VÝCHOVA