Cesta do hlubin studia chemie

Katedra chemie přírodovědecké fakulty v Praze poskytla lákavou nabídku dvoudenního semináře pro vážné zájemce o studium chemie. Semináře se mohli zúčastnit tři studenti a jeden pedagog.

Dne 29. 10. 2015 jsme se tedy v brzkých ranních hodinách vydali na cestu. Já – Mgr. Jitka Macháčková, Františka Horáčková, Anna Binková a Matěj Kraus.

Na fakultě se nám dostalo milého přivítání a snídaně. Hned poté jsme se pustili do práce. Pro studenty byla nachystána dvoudenní laboratorní praktika. Vyzkoušeli si například přípravu azobarviv, komplexů kovů, biomolekuly ve 3D … Pro pedagogy byla připravena série přednášek o aktuálním výzkumu jednotlivých chemických kateder.

Dále jsme měli možnost seznámit se s vysokoškolským prostředím - v menze byly zajištěné obědy, na koleji Větrník nocleh.

Večer byl pro nás nachystaný společný program. Komentovaná procházka z Albertova na Malou Stranu byla zakončena večeří v Profesním domě.

Akce se zúčastnilo celkem 40 studentů a 40 pedagogů z celé republiky. Program, jídlo a nocleh nám poskytla fakulta zdarma. Cestovné za nás uhradilo naše gymnázium.

Dobrá zpráva na závěr.

Akce se bude konat i příští rok.