Mistryně republiky jsou z trutnovského gymnázia

Čtveřice basketbalistek z trutnovského gymnázia bojovala ve dnech 30. 11. -  1. 12. 2015 v Brně o úspěch na Republikovém finále v basketbalu 3 x 3 středoškoláků (kategorie VI.B). V nabité konkurenci 12 týmů z celé ČR se našemu kvartetu podařilo v turnaji zvítězit a vybojovat postup na světové finále, které se uskuteční ve dnech 16. - 21. 6. 2016 v estonském Tallinnu. Pod vedením Ing. Karla Urbana školu skvěle reprezentoval kvartet Anna Rylichová, Zuzana Šimková, Dominika Vašáková a Adéla Vymazalová. V krajském kole byla důležitou členkou týmu rovněž Kristýna Lačná.

A jak to všechno probíhalo? V základní skupině se náš tým utkal nejprve s domácím výběrem (Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše). Po jednoznačném vítězství se však stejný výkon nepodařilo zopakovat proti druhému soupeři (Gymnázium Litoměřická Praha) a po porážce v tomto utkání jsme v základní skupně obsadili druhé místo. A pak už začala veleúspěšná cesta  v play-off. Ještě v pondělí navečer náš výběr v osmifinále přehrál Gymnázium Příbor a postoupil do nejlepší osmičky turnaje. Tam už lehkých soupeřů nebylo. Důležitý krok se podařilo udělat hned v úterý ráno, kdy naše dívčí kvarteto ve vyrovnaném utkání přehrálo další pražské gymnázium (Na Vítězné pláni) v poměru 14:10. V semifinále se výběru trutnovského gymnázia postavily do cesty obhájkyně titulu ze Žďáru nad Sázavou. Po vítězství 18:11 jsme se mohli radovat z postupu do finále my a mohli jsme rovněž začít spřádat plány, jak přehrát silný celek ze Strakonic. Díky výborné obraně naše děvčata zvládla i rozhodující zápas (12:6) a po jeho konci už mohla naplno propuknout radost a oslava vítězství v republikovém finále. Blahopřeji a děkuji za skvělou reprezentaci školy.

Opět se potvrdilo, že na trutnovském gymnáziu úspěšně studují výborní sportovci a opět zafungovala dlouhodobě výborná spolupráce s basketbalovým klubem.

Petr Skokan