Studentská výstava ozdobila kníry Dračí uličku

Již třetím rokem se studenti našeho gymnázia účastní v měsíci listopadu mezinárodní osvětové akce Movember, kterou reflektují autorskou výtvarnou tvorbou.

Pro letošní rok jsme se studenty 1.A a 1.B zvolili techniku linorytu. Studenti vytvořili osobité návrh nejprve kresbou, které následně přenesli rydly na matrici z linolea. Každý výtvarník vytvořil vlastní náklad tisků, ze kterého ten nejlepší byl vybrán pro výstavu.

Výtvarná skupina studentů ze třídy 6.X přispěla skupinovou tvorbou v technice mozaiky. Tuto prastarou techniku si studenti prakticky mohli vyzkoušet i  s návazností na teorii dějin umění.

Studentská výstava byla  zahájena slavnostní vernisáží, na které bylo možno přispět na léčbu a výzkum rakoviny koupí originálního školního odznaku. Výstava je k vidění v prvním patře budovy gymnázia do 8. 1. 2016.

Více o průběhu vernisáže na webu Trutnovinek nebo ve videoreportáži Matěje Wagnera (6.X).

Mgr. Jan Erben

Vyučuji: Kulturní výchova zaměřená výtvarně ve třídách 2. A, 2. B, 6. X