Workshop - Jak vést rozhovor s pamětníky

Naši studenti Barbora Langerová (7.Y) a Matyáš Dvorský (8.X) se zúčastnili neobvyklého workshopu "Jak vést rozhovor s pamětníky" (Oral History).

Workshop, který organizovala Lenka Vízková Buková, předsedkyně Společnosti česko - německého porozumění Trutnov - Krkonoše ve spolupráci s Lucií Kavanovou, redaktorkou českého týdeníku Respekt, se konal o víkendu od 6. do 8. listopadu 2015 v budově Mateřského centra Karolínka ve Školní ulici.

Matyáš Dvorský o této akci napsal:

Náplní celého workshopu bylo seznámit účastníky se základy vedení rozhovoru a jeho zpracováním ve formě článku, audionahrávky nebo videa. Uváděli jsme si nejrůznější příklady na již hotových interview, zkoušeli si zpracovat informace i mezi sebou. Rozebírali a přetvářeli jsme otázky hotových rozhovorů. Pod vedením reportérky Respektu Lucie Kavanové jsme se naučili nejen jak příspěvek vytvořit, ale také jak jej udat např. v novinách. Celý projekt vyvrcholil rozhovorem s paní Renatou Hammovou, sudetskou Němkou, žijící v Trutnově, která před kamerami odpovídala na naše otázky. Účastníkům byla nabídnuta účast na soutěži pod institutem Landesversammlung v sestavení rozhovoru s tématikou Sudet.

Barboře a Matyášovi děkuji za vzornou účast a reprezentaci školy.

Mgr. Zuzana Mládková

Vyučuji německý jazyk ve třídách 3.X, 4.X, 7.X, 8.X, 3.A,B a 2.A,B. Dějepis vyučuji ve třídě 3.X, kde jsem také třídní učitelkou.

PŘÍSPĚVKY KATEGORIE NĚMECKÝ JAZYK